Jakie zadania menedżerskie powinni wykonywać brygadziści?

menederskie-gamma-zaplecza-690.jpg

Czy brygadzista to istnieje w zasadzie po części i menedżer? Jak w zasadzie wyglądają zadania takiego brygadzisty? Co jest tutaj naprawdę istotne? Czy musi się on jakoś dodatkowo szkolić?

Kim jest brygadzista?

Na wstęp warto powiedzieć, kim w istocie jest taki brygadzista. Otóż jest toż osoba, która zarządza danym odcinkiem produkcji – zarówno poniekąd maszynami oraz pracownikami, którzy tam pracują. Oczywiście nie cieszy się zadaniami inżyniera i nie naprawia ani nie buduje maszyn – tylko ma o nie dbać i wiedzieć dokładnie, jak się nimi stosować a co w zasadzie trzeba robić, jak się zepsują i jak to poznać. Z drugiej strony brygadzista i nie wykonuje zadań ogólnego kierownika hali a więc nie kontaktuje się z klientem, nie tworzy ogólnych harmonogramów pracy itp. Czym w zasadzie się on ma?


Inne z tego tematu: https://www.hixohe.pl/


Jakie zadania menedżerskie powinien wykonywać brygadzista?

Otóż generalnie brygadzista to taki lokalny menedżer. Jego zadaniem jest przede wszystkim dbanie o bezpieczeństwo pracowników i efektywność produkcji na danym odcinku. A zatem spełnia on rolę niejako menedżera – mistrza. Po pierwsze, musi on optymalnie zorganizować pracę w zakresie ustalonego z góry harmonogramu.

Oznacza to, że brygadzista często określa kogo, do czego dopuścić, jak rozpisać zmiany w obrębie poszczególnego zespołu. Ważne jest to, aby znał on ludzi i umiał z nimi rozmawiać. W celu brygadzista to zarówno osoba, która zna bezpośrednio pracowników – ich talenty, sytuację życiową itp. I która wie, jak do tego dopasować całą wiedzę i pracę.

Brygadzista także dodatkowo musi umieć zarządzać zespołem pod kątem wdrażania pracowników do pracy, dbania o jakość i bezpieczeństwo, motywowania, rozsądzania sporów itp.

Jakie szkolenia przydadzą się brygadzistom?

Jak zatem widać, jest to naprawdę ważna funkcja, dlatego też warto zainwestować w innego rodzaju szkolenie dla mistrzów, szkolenia dla brygadzistów, czy też szkolenia dla kierowników. Co ciekawe, doskonale sprawdzają się tu również szkolenia scrum, ponieważ scrum master jest dość mocno podobny, o ile nawet nie taki sam, jak kierownik produkcji.

Leave a Reply